LT
RU

Edukacija „Grafika – technikų įvairovė“

Edukacija „Grafika – technikų įvairovė“ Skirta klasėms: 1-4 / 5-8
Kaina mokiniui: 4 €
Kaina lydintiems asmenims: nemokamai
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių skaičius: 10 - 30

Išvažiuojamoji:
Atvykimas Vilniaus mieste: nemokamai
Į kitus LT miestus: 100 km / 10 €
__________________________________________________

Edukacijos „Grafika – technikų įvairovė“ metu dalyviai susipažins su pasirinkta iš trijų siūlomų grafikos technikų, tai - monotipija, frotažu, grotažu. Užsiėmimo metu mokiniai galės vieną iš jų išbandyti ir sukurti individualias kompozicijas.

Edukacinio užsiėmimo tikslas skatinti vaiko savaimingą kūrybą, neįprastomis grafikos technikomis aktyvinti vaizduotę, mąstymą, intuiciją. Kad sudaryti sąlygas kūrybinėms galioms plėtotis bus naudojamos medijų priemonės.

Pirmoje edukacijos dalyje, video filmo pagalba, dalyviai susipažins su pagrindiniais grafikos technologijų teoriniais bei praktiniais principais.
Antroje dalyje, klausydami ramios muzikos, sukurs pasirinktos technikos kūrybinį darbą, realizuos savo menines idėjas, pajus nevaržomą eksperimento laisvę.

Monotipija tai – plokščiaspaudė grafikos technika, kuria išgaunamas spaudas, kuris suteikia daug galimybių eksperimentuoti. Kompozicijos formos tarytum susilieja, smulkios detalės išnyksta, atsiranda nuostabūs faktūros efektai. Likus dažo ant plokštės, spaudžiamas antras ar trečias atspaudas. Paįvairinant sumanytas kompozicijas galima panaudoti ir buitines priemones, kurios braukiant palieka įdomias linijas arba faktūras, pvz. šukos, stambios faktūros kempinė ir pan.

Frotažas - įvairių daiktų faktūros atspaudo technika. Ši technika dėkinga tuo, kad sukuriant reljefą kompozicijai, galima panaudoti mus supančios aplinkos daiktus ar medžiagas turinčius iškilų, faktūrinį paviršių. Tai gali būti medžių lapai, akmens paviršius, lenta, audiniai, nėriniai ir kt. faktūros. Frotažo technika skatina pastabumą, kūrybiškumą ir netikėtus atradimus. Užsiėmimo metu moksleiviai sukurs kompoziciją reljefiniu paviršiumi ir padarys sukurtos kompozicijos atspaudą. Naudojant vieną kompoziciją galima sukurti kelis atspaudus.

Grotažas – technika panaši į graviravimo techniką, kurių rezultatas nuspėjamas, tačiau savitas ir išskirtinis. Dirbama ant paruošto popieriaus. Piešinys kuriamas išraižant viršutinį spalvos sluoksnį ir taip atveriant apatinį. Šia veikla siekiama atskleisti vaikų kūrybiškumą, lavinama vaizduotė, ugdomas meninis skonis, skatinama saviraiška.
__________________________________________________


Registracija:

Išvažiuojamoji (1-4 kl.):
https://naujas.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/567

Išvažiuojamoji (5-8 kl.):
https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/568


Jei nerandate sau tinkamo užsiėmimo laiko, skambinkite arba rašykite:

8 612 37264
info@spalvujuokas.lt

Kontaktai


+37061237264
Mobilus telefonas
info@spalvujuokas.lt
Elektroninis paštas
Antakalnio g. 31, Vilnius
Kęstučio g. 1, Lentvaris
Filialų adresai
Kontaktų forma

Jūsų kontaktai (el. paštas / tel. nr)

Žinutė

Apsauga: kiek bus 21 padalinus iš 7?